Jste zde

Domů

Západní pobřeží

Jeskyně Aspri Petra

Poloostrov Kefalos na ostrově Kos
Autor: kevgibbo

Na malebném poloostrově Kefalos, v "divokém západě" řeckého prázdninového ostrova Kos, existuje překvapivé množství různých zajímavostí.

Jako například pláž Agios Theologos nebo klášter Agios Ioannis Thymianos.

Ale jeden z největších vrcholů tohoto regionu bezesporu představuje prehistorická jeskyně Aspri Petra.

Byly v ní totiž objeveny nejstarší autentické nálezy o lidském životě na ostrově Kos.

Návštěva Mastichari

Ostrov Kos a pobřeží Mastichari
Autor: Mikey Bean

Letovisko Mastichari na řeckém ostrově Kos najdete asi 20 km západně od hlavního města. Má malý přístav, odkud vyplouvají trajekty směrem na ostrůvek Kalymnos.

V městečku objevíte také charakteristické antické ruiny a mozaikové podlahy z raně křesťanské doby, to vše jen kousek od moře. Pláž se rozprostírá přímo naproti přístavu a nabízí skvělou turistickou infrastrukturu.

Kardamena a zajímavosti

Ostrov Kos a letovisko Kardamena

Kardamena je moderní turistické letovisko na ostrově Kos, které se nachází asi 30 km jihozápadně od města Kos, a kde žije necelých 2 tisíce stálých obyvatel. Domy a ostatní budovy byly postaveny podél pláže, mají velmi pěkné okolí s mnoha stromy a přírodními krásami.

Ve městě se nachází malý přístav, odkud vyplouvají lodě na nedaleký ostrůvek Nisyros. Budete-li mít zájem, můžete se vypravit každý den na výlet lodí do Agia Irini.

Ostrov Kos a pláže, 1. část

Ostrov Kos s pláží Tigaki

Pláž Tigaki

Vesnička Tigaki se nachází asi 10 km od města Kos u severního pobřeží ostrova Kos a 7 km severně od vesnice Asfendiou. Turistické letovisko se v posledních desetiletích značně rozvíjelo a může se pochlubit dlouhou bílou pláží v jednom zeleném ostrovním údolí.

Pevnost Antimachia, 1. část

Johanitská pevnost Antimachia (řecky Κάστρο Αντιμάχειας) se nachází asi 3 km východně od stejnojmenné vesničky na řeckém ostrově Kos. Strategická poloha na náhorní plošině v nadmořské výšce asi 170 m nad zálivem Kardamena umožňovala kontrolu námořní cesty mezi ostrovy Kos a Nisyros, stejně jako spojení sever - jih ve vnitrozemí ostrova.

Kefalos a památky, 2. část

Kefalos

Původně vznikly baziliky dvě, větší stávala na jihu, zatímco ta menší byla založena na severní straně a měla baptisterium orientované na jihovýchod a velké atrium na západní stranu.

Základy byly položeny na velké žulové skále, která se vynořovala z moře. Proto také mají ty nejnižší části zdí skalní povrch. Zdi byly postaveny z kamene a z vápenné malty. Mozaikové podlahy byly přestavěny a tak ochráněny před povětrnostními vlivy.

Malý hřbitov baziliky

Stránky

Kos na Facebooku

Kos

25.05.2018 - 13:00

Clear skyNorthwest, Moderate breeze, 6.0 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.0 hPa

Marmári

25.05.2018 - 14:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.0 hPa

Kéfalos

25.05.2018 - 13:00

Clear skyNorthwest, Moderate breeze, 7.5 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.3 hPa

Předpověď počasí na yr.no.