Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Jídlo a pití na ostrově Kos

Návštěva města Kos, 2. část

Při návštěvě města Kos byste určitě neměli vynechat ani bývalé turecké lázně Anatolia Hamam v ulici Nisiriou, kde je v restauraci servírována řecká i západní kuchyně. V restauraci Hellas v ulici Psaron se zase můžete najíst pod heslem: Hodně, dobře a za rozumnou cenu.
Zárukou chutné řecké kuchyně je restaurace Select, která se nachází přímo u Agory. Vychutnat pravou řeckou atmosféru si zde můžete především ve večerních hodinách a vaše peněženky přitom neutrpí zas tak velkou ztrátu.

Kos a zábava

Chcete jen tak relaxovat anebo si odpočinout po náročném výletě a při tom být pořád v centru dění? Ostrov Kos má mnoho různých a krásných kaváren, že si jen těžko budete hledat tu nejoblíbenější. Některé kavárny otevírají již v ranních hodinách, jiné teprve v poledne. Ale nikdy nebudete mít problém zakoupit milovanou kávu a nějaké to občerstvení.

Návštěva města Kos, 1. část

Návštěva hlavního města Kos na stejnojmenném ostrově je velkým kulturním zážitkem. Mezi významné památky patří kromě známého Hippokratova platanu také Casa Romana a Odeon. Leží jižním směrem od Agory a centra města, a jistě stojí za vaši návštěvu.

Opravená římská vila Casa Romana dává živě nahlédnout do života ve starém Římě. Její pokoje jsou vyzdobené překrásně barevnými mozaikami. Když se návštěvníci vydají severním směrem dále po hlavní silnici, dostanou se od Casa Romany k Odeonu.

Ostrov Nisyros, 2. část

Nisyros - skalnaté pobřeží
Autor: Visit Greece

Cesta autobusem z přístavu k symbolu ostrova - sopce Nisyros - trvá asi 20 minut a dostanete se k ní přes hornaté vnitrozemí. Při jízdě můžete shora vidět opravdu působivý svět kráterů. Jediným problémem je, že se nedělají žádné přestávky pro fotografování. Takže pokud si chcete odvézt domů nějaký suvenýr, musíte si zakoupit hezky ilustrovaného průvodce.

Tigaki

Kos - část vesničky Tigaki

Na severním pobřeží ostrova Kos se nachází malé městečko Tigaki, asi 12 km od hlavního města Kos. Kdo si myslí, že tu panuje čilý cestovní ruch a proudí tudy davy lidí, ten se mýlí. Městečko sestává pouze z několika občanských staveb, jako jsou obchody, hotely, bary a pár taveren. V obci se žije pouze v letních měsících, a v zimě není městečko vůbec obydleno.

Kardamena

Kardamena

Na jižním pobřeží ostrova Kos se nachází poklidné městečko Kardamena. Vzdálenost od nejbližšího letiště je asi 7 km a 25 km je to odsud do města Kos. V obci žije asi 1 500 stálých obyvatel a v letních měsících se k nim přidává ještě dalších asi 20 tisíc turistů.

Stránky