Jste zde

Domů » Západní pobřeží

Kardamena

Kardamena a zajímavosti

Ostrov Kos a letovisko Kardamena

Kardamena je moderní turistické letovisko na ostrově Kos, které se nachází asi 30 km jihozápadně od města Kos, a kde žije necelých 2 tisíce stálých obyvatel. Domy a ostatní budovy byly postaveny podél pláže, mají velmi pěkné okolí s mnoha stromy a přírodními krásami.

Ve městě se nachází malý přístav, odkud vyplouvají lodě na nedaleký ostrůvek Nisyros. Budete-li mít zájem, můžete se vypravit každý den na výlet lodí do Agia Irini.

Alasarna

V antickém místě Alasarna (dnešní město Kardamena) se nachází v blízkosti starobylého křesťanského osídlení hřbitov, který je vidět při vstupu do archeologického naleziště. Při vykopávkách byly odkryty nálezy, které dokazují, že osídlení zde trvalo až do poloviny sedmého století. Existují také důkazy, že místo bylo opuštěno v době arabské invaze, kterou vedl Abul Aawar (654 - 655 n.l.).

Kardamena

Kardamena

Na jižním pobřeží ostrova Kos se nachází poklidné městečko Kardamena. Vzdálenost od nejbližšího letiště je asi 7 km a 25 km je to odsud do města Kos. V obci žije asi 1 500 stálých obyvatel a v letních měsících se k nim přidává ještě dalších asi 20 tisíc turistů.