Jste zde

Domů

Pláže

Pláže na ostrově Kos

Návštěva Mastichari

Ostrov Kos a pobřeží Mastichari
Autor: Mikey Bean

Letovisko Mastichari na řeckém ostrově Kos najdete asi 20 km západně od hlavního města. Má malý přístav, odkud vyplouvají trajekty směrem na ostrůvek Kalymnos.

V městečku objevíte také charakteristické antické ruiny a mozaikové podlahy z raně křesťanské doby, to vše jen kousek od moře. Pláž se rozprostírá přímo naproti přístavu a nabízí skvělou turistickou infrastrukturu.

Ostrov Kos a pláže, 2. část

Pláž Lambi

Pláž Psalidi (Agios Fokas)

Pláž Psalidi se nachází poblíž hlavního města Kos (cca 3,5 km) a je určitě jednou z nejpopulárnějších tamních pláží. V okolí je návštěvníkům k dispozici mnoho hotelů a penzionů k ubytování. Zdejší oblast se může pochlubit množstvím rybích taveren a řeckých restaurací s místní i s mezinárodní kuchyní.

Ostrov Kos a pláže, 1. část

Ostrov Kos s pláží Tigaki

Pláž Tigaki

Vesnička Tigaki se nachází asi 10 km od města Kos u severního pobřeží ostrova Kos a 7 km severně od vesnice Asfendiou. Turistické letovisko se v posledních desetiletích značně rozvíjelo a může se pochlubit dlouhou bílou pláží v jednom zeleném ostrovním údolí.

Dovolená v Tigaki

Ostrov Kos a Tigaki s nedalekým Asklepionem

Vesnička Tigaki s přibližně 250 obyvateli se nachází asi 10 km od hlavního města Kos na severním pobřeží stejnojmenného ostrova Kos, a asi 7 km severně od obce Asfendiou. Toto turistické středisko se v posledních desetiletích velice rychle rozvíjí a může se pochlubit dlouhou bílou pláží v zeleném údolí.

Krajina kolem Tigaki je nádherná a udivuje návštěvníky různými barvami se zelenými rostlinami a krásnými květinami.

Výlet na Leros

Řecký ostrov Leros a místo Plantanos
Autor: gf_0815

Asi 60 km z přístavu hlavního města Kos je vzdálený ostrov Leros. Nachází se mezi dalšími ostrovy Pátmos a Kalymnos Dodekanského souostroví v Řecku. Stejně jako většina řeckých ostrovů má i tento úrodná údolí mezi zelenými kopci, hlubokými zátokami a krásnými plážemi.

Hlavním městem je Agia Marina, spojená s dalšími dvěma vesnicemi, Platanos a Panteli. Městečko je plné malých bílých domků, neoklasických budov a úzkých uliček.

Psalidi

Pláž Psalidi

Kos patří k nejkrásnějším řeckým ostrovům pro strávení dovolené. Ve východní části tohoto oblíbeného ostrova se nachází úsek pobřeží Psalidi, které se táhne od nového přístavu ve městě Kos až do Agios Fokas.

Psalidi je předměstí Kosu, které turisty láká svými nádhernými zátokami a plážemi. Místní pláž je často označována jako městská pláž města Kos a nabízí ideální podmínky pro odpočinkovou dovolenou. V její blízkosti je postaveno mnoho hotelů a také jediný kemp na ostrově.

Stránky

Kos na Facebooku

Kos

25.05.2018 - 13:00

Clear skyNorthwest, Moderate breeze, 6.0 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.0 hPa

Marmári

25.05.2018 - 14:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.0 hPa

Kéfalos

25.05.2018 - 13:00

Clear skyNorthwest, Moderate breeze, 7.5 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.3 hPa

Předpověď počasí na yr.no.